FINANCE ANALYST

Website Forthnet

Τηλεπικοινωνίες

Η Forthnet ΑΕ, ο μεγαλύτερος πάροχος συνδυαστικών υπηρεσιών Ψυχαγωγίας και Επικοινωνίας στην Ελλάδα, ζητά να προσλάβει:

ASSISTANT COMMERCIAL FINANCE ANALYST
Κωδ. Θέσης: ACFA1015
Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης:
• Προϋπολογιστική κοστολόγηση όλων των νέων προϊόντων / προσφορών και απολογιστική εκτίμηση αυτών
• Ανάλυση των επιδόσεων των υπηρεσιών/πελατών
• Συντήρηση των συστημάτων προϊοντικής ιεραρχίας και διαχείριση μέρους του MIS Reporting σχετικά με τους πελάτες και τις υπηρεσίες
• Συμβολή στα Budgets / Rolling P&L Forecasts για το εμπορικό μέρος της εταιρίας
• Συμμετοχή σε ad-hoc εμπορικές και οικονομικές αναλύσεις.
• Συμμετοχή σε ευρύτερα finance projects

Απαραίτητα Προσόντα:
• 1-3 Έτη εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο
• Πτυχίο Οικονομικών /Θετικών Επιστημών
• Μεταπτυχιακό με οικονομικό / αναλυτικό προσανατολισμό, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Γνώση SAP FI / CO & Budgeting/Planning systems θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Άριστη γνώση χρήσης MsOffice.
• Άριστη γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)

Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες:
• Αποτελεσματική Επικοινωνία
• Ικανότητα Multi-tasking
• Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
• Υψηλές αναλυτικές δεξιότητες
• Οργανωτικές δεξιότητες
• Ομαδικό Πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης
• Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
• Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

You must sign in to apply for this position.

Μπορείτε να υποβάλετε ενδιαφέρον για την εργασία χρησιμοποιώντας το online βιογραφικό σας. Κάντε κλικ στο link για να καταχωρήσετε το online βιογραφικό σας και θα σταλεί το βιογραφικό σας μέσω email στον εργοδότη.

To ergasianews.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.