Η Creta Farm ζητά να καλύψει κενές Θέσεις

Website Creta Farm

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ, (κωδ. θέσης ΑΝ_0116), με έδρα το Κρυονέρι.

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Group CFO του ομίλου. Τα κύρια καθήκοντά του είναι η παρακολούθηση καταρτισμένων αναπτυξιακών και επενδυτικών προγραμμάτων, ο συντονισμός ενεργειών προετοιμασίας, σύνταξης και εκπόνησης  σχετικών μελετών,  υποβολή φακέλων.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση προκηρύξεων που σχετίζονται με επενδυτικά και αναπτυξιακά προγράμματα.
  • Συντονισμός της παρουσίασης των προγραμμάτων που σχετίζονται με τις δραστηριότητες και τα ερευνητικά έργα της εταιρείας, στους αρμοδίους διευθυντές.
  • Κατάρτιση αναλόγων χρονοδιαγραμμάτων υλοποίησης, διαχείριση και συντονισμός επικοινωνίας με φορείς και δημοσίους  οργανισμούς, συλλογή δεδομένων και στοιχείων  για την προετοιμασία  φακέλου .
  • Σύνταξη και υποβολή φακέλου προγραμμάτων καθώς και υποβολή της μελέτης απόδοσης της επένδυσης
  • Παρακολούθηση υλοποίησης των εργασιών του  εγκεκριμένου προγράμματος σε συνεργασία με  τα εμπλεκόμενα Τμήματα & Διευθύνσεις για την εμπρόθεσμη και ακριβή ολοκλήρωση του φακέλου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός Τίτλος AEI /TEI Οικονομικής/Χρηματοοοικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Μεταπτυχιακό Χρηματοοικονομικής Κατεύθυνσης ή MBA (θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν).
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία, τουλάχιστον 5 έτη, σε κατάρτιση και παρακολούθηση επενδυτικών προγραμμάτων.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλωσσάς (γραπτή και προφορική επικοινωνία).
  • Άριστη γνώση χειρισμού προγραμμάτων MS Office.

IT Support Coordinator (CODE: ITSC_0116)

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Επίλυση τεχνικών θεμάτων και υποστήριξη εταιρικού δικτύου & τελικών χρηστών.
  • Υποστήριξη του τηλεπικοινωνιακού δικτύου της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση και επίλυση θεμάτων τεχνολογίας.
  • Υποστήριξη, εγκατάσταση και παραμετροποίηση δικτυακών λύσεων, λογισμικού, εφαρμογών, patches κλπ.
  • Επίβλεψη και διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της μηχανογραφικής υποδομής 24/7 .
  • Διατήρηση και εξασφάλιση της ασφάλειας και συντήρηση των εγκατεστημένων συστημάτων πληροφορικής.
  • Σχεδιασμός, εγκατάσταση και παραμετροποίηση δικτυακών λύσεων και εφαρμογών, καθώς και διαχείριση των δικτύων υπολογιστών.

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Κάτοχος πτυχίου/διπλώματος ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής Κατεύθυνσης, Επικοινωνίας και Δικτύων H/Y.
  • Τουλάχιστον 3 έτη σχετική εργασιακή εμπειρία .
  • Εμπειρία σε διάγνωση και επίλυση συμβάντων
  • Άριστη γνώση πλατφόρμας Android / IOS
  • Άριστη γνώση τεχνολογιών System Center , Exchange Server , MDM etc.
  • Άριστη γνώση Λειτουργικών Συστημάτων Windows
  • Άριστη γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο.
  • Επιθυμητή γνώση χειρισμού προγράμματος SAP

Demand Planner (Code : DP_0116)

Responsibilities include:

  • Designing and generating weekly and monthly statistical forecast reports.
  • Continuously improving forecasting techniques, method, and approach.
  • Relating and measuring the impact of forecast accuracy.
  • Evolving and maintaining documentation and standard operating procedures for demand planning processes and systems.
  • Conduct current and future forecasting analysis, insuring forecasting processes and methods are followed.
  • Assemble and analyze all data pertinent to creating the sales forecast (historical sales, market trends, seasonality, promotions, and eventually tier 1 account POS and inventory levels).
  • Establish and utilize best methods (statistical models and software tools) in creating forecasts and respective inventory targets.
  • Make recommended adjustments to forecast and inventory targets based on changes in demand and market trends.
  • Lead forecast and inventory planning meetings with Marketing Managers, reviewing recommended sales forecasts and inventory goals (emphasis on brand transitions, new product introduction, and promotions).
  • Manage inventory targets (including safety stock levels) that are approved by management.
  • Prepare, report, and communicate forecast and inventory measurements to management (forecast accuracy, inventory plan vs. targets).
  • Monitor SKU levels and recommend SKU rationalization initiatives in the future
  • Proactively facilitating, re-engineering, best practices & consensus between functional experts (Demand Planning, Inventory Planning, Purchasing, Sales & Marketing, Operations, Finance, and IT)

 Candidates Profile

  • University degree in Business administration or related discipline preferably at post graduate level.
  • 3-5 years of relevant experience, ideally within the FMCG industry.
  • Background in master scheduling, forecasting, procurement and planning.
  • Strong knowledge of demand planning process within Consumer Packaged Goods Industry
  • Experience using PeopleSoft/JDE(preferred) or other ERP statistical software packages
  • Knowledge of demand management/forecasting tools, forecasting processes in sales, marketing operations, finance, manufacturing and supply chain issues
  • SAP key user abilities and experience in implementation
  • Experience with DRP/MRP functionality
  • Desired Characteristics
  • Strong analytical abilities
  • Good communication and Team building skills
  • Detail oriented
  • Extreme accuracy
  • Extensive spreadsheet analysis and strong mathematical abilities

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

To ergasianews.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.