Θέση εργασίας στην περιβαλλοντική οργάνωση WWF

WWF

wwf-logo1

Η περιβαλλοντική οργάνωση WWF Ελλάς στο πλαίσιο ανάπτυξης των σχετικών δραστηριοτήτων της, αναζητεί συνεργάτη πλήρους απασχόλησης ως υπεύθυνο/η εκστρατείας ενημέρωσης για βιώσιμα αλιεύματα, με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή θέσης

  • Συντονισμός, υλοποίηση και διαχείριση της εκστρατείας ενημέρωσης για βιώσιμα αλιεύματα του WWF σε εθνικό επίπεδο http://www.wwf.gr/fish. Η εκστρατεία αφορά στην ενημέρωση, ευαισθητοποίηση και κινητοποίηση πολιτών, επιχειρήσεων και υπηρεσιών σχετικά με τη βιωσιμότητα των αλιευμάτων και αποτελεί μέρος ευρωπαϊκού προγράμματος στο οποίο συμμετέχουν και άλλα ευρωπαϊκά γραφεία του WWF
  • Συμμετοχή στις σχετικές δράσεις της Μεσογειακής Πρωτοβουλίας και του διεθνούς δικτύου του WWF

Απαραίτητα προσόντα:

  • Μακρόχρονη εμπειρία σε  τομείς σχετικούς με επικοινωνία και εκστρατείες ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης, κατά προτίμηση σε έργα που σχετίζονται με το περιβάλλον
  • Βασικό πτυχίο ή/και μεταπτυχιακές σπουδές σε αντικείμενο σχετικό με την επικοινωνία
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Εμπειρία σε project management
  • Ικανότητα συντονισμού ομάδας και δράσεων
  • Άριστες γνώσεις χρήσης Η/Υ
  • Άριστη ικανότητα χρήσης μέσων κοινωνικής δικτύωσης

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία ή/και σπουδές που σχετίζονται με το περιβάλλον
  • Εμπειρία σε ευρωπαϊκά προγράμματα
  • Συμμετοχή σε δράσεις περιβαλλοντικών οργανώσεων
  • Εμπειρία σε προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης
  • Εμπειρία στη διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Γνώση διαχείρισης περιεχόμενου ιστοσελίδων (CMS)

Αποστολή βιογραφικών στο hr@wwf.gr  έως τις 29 Μαΐου 2016.

Tagged as: συνεργάτη

You must sign in to apply for this position.

Μπορείτε να υποβάλετε ενδιαφέρον για την εργασία χρησιμοποιώντας το online βιογραφικό σας. Κάντε κλικ στο link για να καταχωρήσετε το online βιογραφικό σας και θα σταλεί το βιογραφικό σας μέσω email στον εργοδότη.

To ergasianews.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.